درباره خزندگان

دوشنبه, 04 آذر 1392 13:22 نوشته شده توسط 

 تهیه حیوان خانگی از نوع خزنده
خزندگان از مهرداران خونسرد و دوزیست هستند در اوخر قرن بیستم نگهداری آنها بیشتر توسط مردمان سرزمین اسکاندیناوی رواج پیدا کرد شاید مردمان این سرزمینها که بیشتر طول سال سرزمینشان از یخ و برف پوشیده شده است بواسطه نگهداری خزندگان می خواستند در داخل خانه بیاد گرمای تابستان باشند. باوجود اینکه نگهداری خزندگان توسط  وزات بهداشت و اکثر سازمانهای دامپزشکی کشور ها بخاطر برخی بیماریهای مشترک توصیه نمی شود اما در کشور ما رو به افزایش است. 90 در صد خزندگان حامل بیماری سالمونلا هستند که حتی درمان داروی پاکسازی را در آنها ایجاد نمی کند و صاحبان خزندگان باید در نظر داشته باشند که همیشه در معرض ابتلا به این باکتری می باشند. اما چه گونه های در ایران بعنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند:
1-    مارها (Snakes): از خزندگان بدون پا،با بدن کشیده و اکثرا کوشت خوار هستند که برخی سمی و برخی غیر سمی می باشند در ایران افرادی که علاقمند به نگهداری مار هستند بیشتر علاقمند به مار پیتون هستند.
2-    ایگوانا (Iguana): زیستگاه اصلی این خزنده نواحی مرکز استوا، جنوب قاره امریکا و دریای کارائیپ است از خصوصیات بارز این خزنده داشتن چشم سوم در بالای سر است دو گونه از ایگونا در جهان وجود دارد یک ایگونای سبز و دیگری ایگونای جزایر آنتیل است. ایگونا بر روی پشت خود دارای خار هستند و قدرت بینای و تشخیص رنگ فوق العاده قوی دارند. این جانور گیاه خوار است.
3-    لاک پشت گوش قرمز (Red eared slider): این لاک پشت بخاطر لکه قرمز رنگ پشت چشم تحت عنوان گوش قرمز شناخته می شود زیستگاه این جانور  امریکا است. لاک پشت گوش قرمز همه چیز خوار است و دما آب مناسب 18 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد. در اروپا رها سازی این جانور در برکه ها ممنوع است زیرا می توانید آسیب به گیاهان محیط بزند.

خواندن 2371 بار آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 04 آذر 1392 13:22
مدیر سایت

Aliquam erat volutpat. Proin euismod laoreet feugiat. In pharetra nulla ut ipsum sodales non tempus quam condimentum. Duis consequat sollicitudin sapien, sit amet ultricies est elementum ac. Aliquam erat volutpat. Phasellus in mollis augue.

وب سایت: www.youjoomla.com

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

از مقالات موجود در سایت رضایت دارید ؟

729600
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
3139
3546
10331
688189
98601
66004
729600

آی‌پی شما: 54.80.123.20
آمار بازدیدکنندگان وب سایت