انجام سونوگرافی و رادیولوژی توسط جدیدترین و کامل ترین دستگاه توسط استاد برجسته و متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

slide50
slide51
slide52
slide53

نوشته شده توسط دکتر ذاکریان دسته: Latest
پرینت

Parvaviros
پارواویروس بیماری ویروسی است که سگ سانانی همانند سگ، گرگ، روباه و کایوت را آلوده می کند. ویروس پارواویریده سگ ها خطری برای انسان و دیگر حیوانات ندارد هر چند گزارشاتی از انتقال ویروس توسط گربه به سگ وجود داره اما عمدتان انتقال از طریق تماس سگ ها با سگ آلوده، انتقال از مادر به توله ها و انتقال از طریق محیط آلوده و اشیای آلوده است.
دو گونه پاروا ویروس سگ وجود دارد که تحت عنوان امریکایی و اروپایی ( اگه بخواهیم خیلی ساده بگیم) نامیده می شود.
ویروس به بافتهای که مدام در حال نوسازی هستند حمله می کند و در انجا خودش تکثیر می کند، این بافتها مثل معده و روده، سلولهای مغز استخوان هستند. برای همین اولین نشانه های بیماری با استفراغ و اسهال همراه است که بدلیل از بین رفتن مخاط معده و روده در استفراغ و اسهال خونی دیده می شود. با دفع خون و حمله ویروس به مغز استخوان کم خونی هم دیده شده است. سگ بدلیل بی اشتهایی، استفراغ و اسهال بشدت لاغر می شود. یک گونه ویروس به قلب هم حمله می کند و سبب تخریب سلولهای قلبی شده که خوشبختانه با واکسیناسیون که انجام می شود این گونه غیر فعال شده است.
متاسفانه اشتباهی که در مورد پاروا ویروس می شود این است که برخی از  دامپزشکان تا اسهال یا استفراغ خونی می بینند و یا بوی بد مدفوع تشخیص پارواویروس می دهند. تشخیص بیماری از طریق کیت تشخیصی با آزمایش خون یا PCR یا الایزا انجام میشه. دیده شده تشخیص غلط سبب،  اختلاتی در درمان و گفتن اینکه سویه جدید وارد ایران شده است که این موارد درست نیست.
درمان بیماری ۵۰_ ۵۰ است اما برخی نژادها درمانش سختر است مثل روتفایلر، هاسکی، ژرمن شفرد و .... البته درمان حمایتی است چون داروهای که هست نمی تواند ویروس را از بین ببرد. داروهای روسی هم  هست و برخی  می گویند معجزه میکند که درست نیست چون هیچکار علمی ثبت شده در دانشگاههای معتبر دنیا روی ان انجام ندادند. علاوه بر درمان پرهیز غذایی هم باید داد.
پیشگیری از بیماری با واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی  است.
نویسنده: دکتر مجید ذاکریان ( بورد تخصصی بیماریهای داخلی دام کوچک)
@mjzakerian

ورود شما را به سایت تخصصی کلینیک دامپزشکی دکتر ذاکریان ویژه حیوانات خانگی تبریک می گویم.

کلینیک تخصصی دامپزشکی دکتر ذاکریان با پشتوانه علمی پژوهشی دکتر مجید ذاکریان تاسیس شد این مجموعه با همکاری اساتید مجرب و محققان برجسته کشوری تلاش نموده است فضای مناسب با استاندارهای بالای جامعه جهانی دامپزشکی دامهای کوچک فراهم نماید. اساس کار بر پایه معاینه دقیق، تشخیص و درمان بیماری با جدیدترین متد روز دنیا است. دامپزشکانی در درمان خود موفق هستند که علاوه بر داشتن دانش روز دنیا تجربه درمانی و سوابق علمی درخشان داشته باشند بدین جهت دکتر ذاکریان زمان دانشجوی  در سال 1377 با حضور در کلینیک دامپزشکی دکتر مرادی اقدام به یادگیری و کسب تجربه های درمانی نمود و بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه با نگارش صدها عنوان مقالات علمی در نشریات معتبر و کنگره های علمی جایگاه مناسب علمی خود را حفظ نمود ایشان با همکاری دو نفر از همکاران اقدام به تاسیس پلی کلینیک دامپزشکی در سال 1382 نموداند و از آنجا که بیشتر علاقه به کارهای پژوهشی و درمانی داشتند در بهمن ماه 1384 از پلی کلینیک جدا و به تاسیس کلینیک دامپزشکی اختصاصی حیوانات کوچک پرداختند. ایشان ضمن فعالیت درمانی به همکاری با روزنامه اطلاعات به مدت یک سال پرداختند در این مدت ستون ویژه ایشان در قسمت ضمیمه روزنامه اطلاعات از طرفداران زیادی برخوردار بود در سال 1386 با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری هیات تحریریه شامل استادان برجسته دانشگاهی به راه اندازی دوفصلنامه مشاور دامپزشک اقدام نمودند. این نشریه در حال حاضر یکی از نشریان محبوب علاقمند به حیوانات خانگی است. در بخش درمانی کلینیک با بیش از دهها هزار مورد درمان و هزاران مورد جراحی و مقاله کردن بسیاری از درمانها و جراحیها جایگاه رفیعی در زمینه درمان و علمی کسب نموده اند.

  • Popular
  • Latest
  • Comments
  • Tags

نظر سنجی

از مقالات موجود در سایت رضایت دارید ؟

729534
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
3073
3546
10265
688189
98535
66004
729534

آی‌پی شما: 54.80.123.20
آمار بازدیدکنندگان وب سایت